Lyssna

Luft och ventilation

Det är viktigt att ventilationen är dimensionerad i förhållande till antal elever och personal. En obligatorisk ventilationskontroll ska göras vart tredje år av en behörig kontrollant.

Uppdaterad den 28 november 2016

Förskola

Förskolechef/Rektor
Vakant
Telefon: 0942 - 141 03

Samordnare Nyckelpigan
Gunilla Bohm-Mikaelsson
Telefon: 0942 - 141 13
gunilla.bohm-mikaelsson@dorotea.se

Samordnare Smulan
Ingrid Eriksson
Telefon: 0942 - 141 15
ingrid.eriksson@dorotea.se
_____________________________

Ansvarig nämnd
Kultur- och utbildningsnämnden
kun@dorotea.se

Grundskola

Skolchef
Tona Wörlén
Telefon: 0942 - 141 01
tona.worlen@dorotea.se

Rektor 4-9, Risbäck
Tona Wörlén
Telefon: 0942 - 141 01
tona.worlen@dorotea.se

Förskolechef/rektor F-3
Vakant
Telefon: 0942 - 141 03

Studie- och Yrkesvägledare
Matilda Markusson
Telefon: 072 248 30 29
matilda.markusson@dorotea.se

Expedition  Strandenskolan
Magdalena Eliasson
Telefon: 0942 - 141 00
magdalena.eliasson@dorotea.se
_____________________________

Ansvarig nämnd
Kultur- och utbildningsnämnden
kun@dorotea.se

Miljö & Bygg

Expedition Miljö & Bygg
Telefon: 0942 - 141 61
miljo.bygg@dorotea.se

Miljö- och byggchef
Nicke Grahn
Telefon: 0942 - 141 63
nicke.grahn@dorotea.se

Byggnadsinspektör
Per Nilsson
Telefon: 0942 - 141 60
per.nilsson@dorotea.se
 
Miljöinspektör
Jörgen Sikström
Telefon: 0942 - 141 62
jorgen.sikstrom@dorotea.se

Livsmedelsinspektör
Vakant