Lyssna

Personal

Det är vi som arbetar på Lärcentrum i Dorotea

Bild - Margareta Skoog
Margareta Skoog
Bild - Nora Henriksson
Nora Henriksson
Bild - Matilda Markusson
Matilda Markusson
Bild - Vivianne Svanlund
Vivianne Svanlund
Bild - Irina Popova
Irina Popova
Bild - Michael Tjernlund
Michael Tjernlund

Bild - Henric Karlsson
Henric Karlsson

Bild - Peter Ahlqvist
Peter Ahlqvist



 

Uppdaterad den 15 maj 2018

Lärcentrum

Enhetsansvarig
Margareta Skoog
Telefon: 0942 - 141 91
margareta.skoog@dorotea.se

Utbildningssamordnare
Nora Henriksson
Telefon: 0942 - 141 95
nora.henriksson@dorotea.se

Studie- och yrkesvägledare
Matilda Markusson
Telefon: 072 - 248 30 29
Onsdagar och torsdagar
matilda.markusson@dorotea.se

Handledare
Irina Popova 
irina.popova@dorotea.se

Lärare Sfi
Michael Tjernlund
michael.tjernlund@dorotea.se

Lärare Sfi
Vivianne Svanlund
Telefon: 076 - 792 79 93
vivianne.svanlund@dorotea.se

IT-samordnare
Henric Karlsson
Telefon: 0942 - 140 86
henric.karlsson@dorotea.se

Projektledare
Peter Ahlqvist
Telefon: 072 - 740 23 83
peter.ahlqvist@dorotea.se

Besöksadress:
Parkvägen 1 & 2
917 31 Dorotea